Kızlık Zarı Dikimi Kaça Yapılır

Kızlık Zarı Dikimi Ankara

Çeşitli nedenler sonucunda yırtılan bekâret zarı beraberinde toy kızlarda gerçek anlamda ruhsal travmalara niçin olabiliyor. En fazla maruz kalınan sorunlardan olan bikir zarı yırtılması ise geçmiş dönemlere nispeten bugün daha erdemli teknolojili tıbbi terapi yöntemleri sebebiyle kalıcı olarak terapi edilebiliyor. Vajina estetiği arasında durum düz erdenlik zarı dikimi artık henüz uygulama bir biçimde gerçekleştirilebiliyor. Bu sayede bireylerin zamandan da kullanım etmesi söylenti konusudur. Kızlık zarı dikimi ayrıca mazi yıllara nispeten bugün henüz yarar paha tarifesinden gerçekleştiriliyor. Bu sayede bireylerin iktisadi anlamda da avantajlı olması söz konusudur.

image

Kızlık Zarı Dikimi Nedir?

Kızlık zarı dikimi, vajina içerisinde sandalye saha okunuşu örümcek ağına müşabih bikir zarının türlü nedenler sonucunda yırtılmasıdır. Kızlık zarı dikimi henüz çok zat rızası haricinde gerçekleştirilen cinsî birliktelik ve alınan aşırı Kızlık Zarı darbeler neticesinde yırtılmasıdır. Kendi rızası dışında cinsel temas sonrasında meydana gelen bikir zarı yırtılmasında bireyler psişik sorunlara da maruz kalabilir. Bu durumda bilirkişi jinekoloji doktoruna müracaat yapılarak lüzumlu tedaviler alınabiliyor. Himenoplasti tedavisi olarak da tanımlanan bikir zarında tercihe nazaran kalıcı ve yolcu terapi uygulaması gerçekleştirilebiliyor. Kalıcı kızlı zarı tedavisi isminden okunuşu anlaşılacağı şartıyla yırtılan erdenlik zarının kalıcı olarak sağaltım edilmesidir. Geçici bakirlik zarı tedavisi ise, yırtılan kızlık zarının kısaltarak süreliğine dikilmesidir.

Kızlık Zarı Dikimi Neden Yapılır?

Kızlık zarı dikimi yapılması yoluna müteaddit sebepler laf konusudur. Bireylerin bu negatif keyfiyet neticesinde gülmeyen anlamda psikolojik sorunlara, travmalara ve depresyona girmesi söz konusudur. Yırtılan bekâret zarı beraberinde bireylerde tehlikeli anlamda özgüven düşüklüğüne neden olabiliyor. Bu keyfiyet neticesinde ise bireylerin anlayış okunuşu sosyal aktivitelerden mazi çekilmesine niçin olabiliyor. Kızlık zarının dikimi sebebiyle bireyler geleceğe güvenle bakabiliyor. Sosyal aktivitelerini yüksek özgüven üzerinden gerçekleştirebiliyor. Bununla birlikte hijyenik ve bahtiyar bir yaşama iye olabiliyor. Kızlık zarı dikimi bireylerse yaşam kalitesinin yükselmesi açısından olabildiğince önemlidir.

Kızlık Zarı Nasıl Bozulur?

Kızlık zarı olabildiğince elastik okunuşu duyarlı bir yapıya sahiptir. Bu sebeple umumiyetle aşırı darbelere maruz kalması durumunda yırtılması güfte konusu olabiliyor. Yırtılan bakirlik zarı bazen kolayca fark edilmesine karşın bazen belirtileri geç zamanlı olarak da nüans edilebiliyor. Kızlık zarı mahsus ilk cinsî ilişkiyle beraberinde vajinaya etki yahut ecnebi cisim üzerinden müdahale edilmesi sonucunda yırtılabiliyor. Kızlık zarının bozulup bozulmadığı kolayca anlaşılması açısından jinekoloji uzmanı çeşidinden kontrol yapılması gerekiyor. Bozulan bakirlik zarı tercihe nazaran ilk devir veya yeğleme edilen rastgele bir süreç içerisinde gene onarılabilir.

Kızlık Zarı Muayenesi

Kızlık zarı muayenesi doktor kliniği üzerinden gerçekleştiriliyor. Bu sağaltma uygulamasında gizlilik prensibi oldukça önemlidir. Kızlık zarı dikimi büsbütün mahremiyet anlayışı doğrultusunda gerçekleştirilir. Tamamen ağrısız okunuşu kedersiz bir şekilde gerçekleştirilen bakirlik zarı muayenesinde vajinanın aut okunuşu iç dudakları tutularak aracısız taraf yöne doğru çekilir. Bu sayede bekâret zarının anatomik durumunun okunuşu durumda olduğu kolayca gözlemlenebilir. Bu muayene sayesinde bireyde hakikat anlamda bakirlik zarı yırtılıp yırtılmadığına müteveccih gözlemlemeler yapılarak karar verilebilir. Kızlık zarı muayenesi ekseri az an içerisinde gerçekleştirilir.